fbpx

B4 Media

7 POWODÓW, DLA KTÓRYCH TWOJA FIRMA MUSI INWESTOWAĆ W FILM PROMOCYJNY

Znaczące zmiany polityki zasięgów w social mediach i wyszukiwarce Google spowodowały, że znaczenie materiałów filmowych zdecydowanie wzrosło. Film Promocyjny jest na pewno jednym z najbardziej znaczących narzędzi w 2019 r. Jeśli masz wątpliwości, czy warto inwestować w filmy lub czy masz wystarczające środki do produkcji takich materiałów, to odpowiedź jest prosta – tak!

Produkcja materiałów filmowych w 2019 roku to nie ekstrawagancja, ale realny sposób na większe zysków online. Oto 7 powodów, dla których warto inwestować w film promocyjny.

1. Film promocyjny zwiększy konwersję na twojej stronie oraz poziom sprzedaży.

Zaczniemy od najważniejszego powodu, czyli pieniędzy. Dodanie na Twoją stronę internetową filmu o Twojej firmie, produkcie, usłudze, czy wydarzeniu pozwoli zwiększyć konwersję o nawet 80% . Wpłynie to także bezpośrednio na sprzedaż. Statystyki Video Marketingu pokazują, że 74% użytkowników, którzy pooglądali wcześniej film promocyjny, dokonało zakupu. Wszystko dzięki naszemu najbardziej dominującemu zmysłowi, czyli wzrokowi. Jesteśmy stworzeni do oglądania świata w ruchu. To filmowy obraz, a nie zdjęcie, czy tekst będzie działał najmocniej na nasze decyzje zakupowe.

2. Film promocyjny szybko się zwraca!

Mam dobrą wiadomość. Według badań 83% firm jest zdania, że film promocyjny przyniesie im bardzo dobry zwrot z inwestycji w postaci większej sprzedaży. Warto tutaj zaznaczyć, że nie chodzi wcale o stworzenie super spotu reklamowego za dziesiątki i setki tysięcy złotych. Do szczęścia wystarczy nam nawet taki, stworzony z budżetem kilkaset złotowym. Najważniejsze, aby dobrze pokazywał, czym zajmuje się Twoja firma i to co ma do zaoferowania. Idealnie sprawdzają się tu filmy z wykorzystaniem drona. Dzięki nim możemy pokazać naszą firmę lub wydarzenie z zupełnie nowej perspektywy, co przykuwa uwagę klienta o wiele bardziej i daje przewagę nad konkurencją.
filmowanie z powietrza wrocław

 3. Film promocyjny buduje zaufanie.

Fundamentem sprzedaży jest budowanie pozytywnych i długoterminowych relacji z klientem. Najlepszym sposobem na skrócenie dystansu i wzbudzenie zaufania klienta do Twojej firmy jest film promocyjny. Część klientów obawia się skorzystania z usługi, czy produktu promowanego w internecie, ponieważ boi się, że zostanie oszukana. Pokazując siebie i swoją firmę w materiałach filmowych dbasz o to, aby Twój klient czuł się bezpiecznie podczas transakcji. Dodatkowo zwiększasz szansę na to, że wybierze właśnie Twoją firmę. Aż 57% klientów twierdzi, że materiały filmowe dały im więcej pewności przy zakupach online.

4. Lepsza pozycja w Google.

Pozycja Twojej firmy w wyszukiwarce Google to podstawa. W większości przypadków klienci przeszukują maksymalnie pierwsze dwie strony, po wpisaniu interesujących ich słów kluczowych.
Filmy promocyjne mogą znacząco poprawić wyniki. Odbiorcy oglądając materiały filmowe na Twojej stronie wydłużają średni czas przebywania na niej. Im dłuższy czas, tym Google otrzymuje więcej sygnałów, że na Twojej stronie zawarte są interesujące treści. W związku z tym, pozycja w wyszukiwarce będzie rosła. Faktem jest również, że Google jest właścicielem YouTube, co w bezpośredni sposób zwiększa znaczenie filmów w pozycjonowaniu Twojej strony. Na dowód tego firma Moovly dostarcza nam statystykipotwierdzające znaczenie filmów w budowaniu pozycji Twojej strony w Google.
„53 razy częściej pojawiasz się w Google, jeśli masz wideo umieszczone w Twojej witrynie internetowej.” Moovly
film promocyjny kudowa-zdrój

5. Leniwy klient to nowoczesny klient.

Film jest najszybszą formą przekazania klientowi maksymalnej ilości informacji. W 10 s jest w stanie wytłumaczyć klientowi, czego może się spodziewać po Twojej firmie. Czas jest kluczowy w dzisiejszym świecie pełnym obowiązków. Klienci nie mają ochoty na czytanie długich opisów i wgłębiania się w szczegóły. Nowoczesny klient chce zaoszczędzić czas i zobaczyć Twój produkt, usługę lub wydarzenie w akcji. To wszystko powoduje, że aż 68% klientów preferuje oglądanie filmu tłumaczącego, jak produkt lub usługa działa. ( Fajna prezentacja )

6. Film promocyjny zachęca do udostępniania w social mediach.

Mark Zuckerberg ogłosił na początku roku, że Facebook w 2018 roku zmienia swoją politykę z wartościowych treści na wartościowe interakcje w postach. Co to znaczy? Im więcej komentarzy, udostępnień i dyskusji pod postem, tym więcej potencjalnych odbiorców. Jednocześnie materiały video i transmisje na żywo będę miały kilkakrotnie lepsze zasięgi, niż tradycyjne posty i zdjęcia. Aby połączyć te dwie kwestie i osiągnąć maksymalne zasięgi Twoja firma musi stworzyć film wywołujący nie tylko dyskusję, ale także emocje. Dzięki nim użytkownicy będę udostępniać więcej, a co za tym idzie wywoływać wartościowe interakcje, o które Facbookowi chodzi. Im większe zasięgi w Twoich postach, tym większy ruch na Twojej stronie www. Im większy ruch na stronie, tym więcej okazji do sprzedaży.
film promocyjny

7. Film promocyjny wychodzi na przeciw użytkownikom mobilnym.

Coraz większa część ruchu na naszych stronach internetowych, czy social mediach generowana jest przez użytkowników mobile. Aż 90% klientów ogląda filmy na swoich telefonach. Co więcej YouTube prognozuje, że przyrost oglądalności filmów na telefonach będzie rósł rocznie o 100% . To wszystko powoduje, że Twoja firma musi być przyjazna użytkownikom smartfonów. Film na stronie głównej, to idealny sposób na ułatwienia życia Twojemu potencjalnemu klientowi. Używając telefonu pozyska on szybko informacje, których poszukuje.
film promocyjny wrocław