fbpx

B4 Media

3 POWODY, DLA KTÓRYCH POWINIENEŚ POSIADAĆ WŁASNĄ APLIKACJĘ MOBILNĄ

strony internetowe

Autor: Wojtek Brodziak | +48 666 666 679 | wojtek@weliapp.com

Sprawdź jakie korzyści płyną z posiadania własnej aplikacji mobilnej. Dowiedz się również, dlaczego najdroższa aplikacja bez odpowiedniej strategii na pewno zawiedzie. Co zrobić aby zachęcić społeczność do instalacji?

1. TWÓJ BRAND WIDOCZNY 47x DZIENNIE !

Według raportu przygotowanego przez Statista Inc. w 2018 roku globalny czas użycia smartfonów oraz tabletów rośnie w bardzo szybkim tempie. Średni czas jaki spędzamy patrząc na ekran naszego smartfona, to 2h 51 min. Jeśli dołączymy do tego czas spędzony na korzystaniu z tabletu, czas ten rośnie do 4h 33 min. Ponadto według Statista Inc, przeciętny użytkownik smartfona sprawdza ekran główny swojego telefonu, aż 47 razy dziennie. Nic więc dziwnego, że to właśnie ekrany smartfonów stają się nową i bardzo skuteczną powierzchnię reklamową, na której warto zaistnieć. Dzięki własnej aplikacji mobilnej Twoje logo może znaleźć się obok takich brandów jak Facebook, Instagram, LinkedIn na które codziennie spoglądasz aż kilkadziesiąt razy.

2. Powiadomienia PUSH 

Ilość treści, które są dostępne w internecie oraz na portalach społecznościowych rośnie z dnia na dzień. Odbiorcy są zasypywani wieloma wpisami i reklamami. W związku z tym, nasze komunikaty na portalach społecznościowych mogą nie docierać do potencjalnych klientów w sposób bezpłatny. Własna aplikacja mobilna wykorzystana w odpowiedni sposób może być w 100% skutecznym kanałem komunikacji z odbiorcami. Dzięki wysyłaniu wiadomości PUSH z wartościowymi treściami, możemy zbudować lojalną grupę swoich odbiorców. Dodatkowo mamy pewność, że komunikat zostanie wyświetlony na ekranie smartfona pożądanego klienta.

3. Aplikacja Mobilna = Benefit dla Klienta

Najbardziej zaawansowana aplikacja mobilna bez przemyślanej strategii promocji nie przyciągnie uwagi potencjalnych użytkowników. Dublowanie treści, tworzenie kopii strony czy sklepu internetowego w postaci aplikacji mobilnej nigdy nie przyniesie wiele instalacji. Przyczyna jest bardzo prosta. Klient nie widzi potrzeby pobrania aplikacji mobilnej ponieważ dokładnie takie same korzyści ma w znanych źródłach takich jak Twoja Strona Internetowa, Sklep Internetowy czy konto na Instagramie. 

Jak zachęcić do instalacji? Korzyściami!

Wszyscy lubimy jak traktuje się nas wyjątkowo. Lubimy karty lojalnościowe, specjalne rabaty czy możliwość kupna przed premierą. Aplikacja mobilna powinna być miejscem gdzie zebrane są wszelkie korzyści, które jesteś w stanie zapewnić klientowi. Warunek jest jeden. Korzyści te są dostępne jedynie w aplikacji. Dzięki temu możemy w łatwy sposób transferować społeczność z social mediów do aplikacji mobilnej.

Przykłady:

Dodajmy post na Twoim profilu FB / Instagram:

  1. ” Zainstaluj naszą aplikację. Tylko tam raz w tygodniu wysyłamy wiadomość PUSH ze specjalnym kodem rabatowym „
  2. ” Pobierz naszą aplikację mobilną. Tylko tam zamówisz przedpremierowy produkt. „
  3. ” Tylko w naszej aplikacji mobilnej przeczytasz ekskluzywny wywiad „

Aby tworzyć tego typu kampanie nie jest konieczna budowa drogich i skomplikowanych aplikacji mobilnych. Wystarczy prosta aplikacja z funkcją NEWS FEED, która umożliwi dodawanie zdjęć, linków, treści. Takie możliwości oferuje np www.weliapp.com, które Tworzy takie aplikacje w modelu subskrypcyjnym za jedyne 1000-2000 zł / rocznie.

Wszystko po to aby Twoja społeczność widziała kilkadziesiąt razy dziennie Twoje logo uruchamiając telefon. Takiej skuteczności, bez efektu spamu nie da żadna reklama w TV czy Social Mediach.

Aplikacja Mobilna BohemiSoul.com

aplikacja mobilna wrocław